Wyjazd na narty – jak go zorganizować?

Jedziesz na narty po raz pierwszy i zastanawiasz się, co powinieneś ze sobą zabrać? A może wysyłasz swoje dziecko na obóz narciarski i nie wiesz, jaki sprzęt jest niezbędny? Z pomocą przyjdzie Ci ten artykuł!

Jazda na nartach to sport typowy dla sezonu zimowego, dlatego pakując się na wyjazd, nie możesz zapomnieć o ubraniach, które zabezpieczą Cię przed zimnem. Sklepy dla miłośników sportów zimowych oferują specjalną termoaktywną bieliznę, legginsy, kurtki i spodnie narciarskie oraz rękawice ochronne. Takie ubrania zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o niskich temperaturach, dlatego nie krępują swobody ruchu i skutecznie chronią przed wychłodzeniem. Warto zaopatrzyć się w ciepłe bluzy i kilka par długich skarpet.

Do niezbędnego ekwipunku narciarza należą także kask i buty narciarskie. Prawdopodobnie będziesz mógł skorzystać z wypożyczalni nieopodal stoku narciarskiego, ale wygodniej i higieniczniej jest posiadać własne buty i kask. Pamiętaj, że buty narciarskie powinny być idealnie dopasowane, żeby uchronić Cię od upadku.

Narty i kijki również można wypożyczyć na miejscu, jednak własne narty, dopasowane do Twojego wzrostu i umiejętności zapewnią Ci największy komfort na stoku. Pamiętaj o tym, że narty należy transportować w odpowiednim pokrowcu, a przed sezonem warto je naostrzyć u specjalisty.

Podczas jazdy na nartach nietrudno o upadki i drobne kontuzje, dlatego dobrze mieć ze sobą bandaż elastyczny oraz żel przeciwbólowy, żeby bolesne siniaki nie przeszkodziły nam w dobrej zabawie. Oczywiście w razie poważniejszego urazu niezwłocznie trzeba skonsultować się z lekarzem.

Jazda na nartach zużywa bardzo dużo kalorii, dlatego nieodzowne jest posiadanie drobnych, wysokoenergetycznych przekąsek, na przykład w kieszeni kurtki. Dobrym pomysłem będą czekoladowo-orzechowe batoniki. W zimną pogodę nie musimy martwić się czekolada się roztopi. Jeśli opadniemy z sił, taki drobny smakołyk może błyskawicznie podnieść nasz poziom energii.

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, pamiętaj, żeby sprawdzić, jakie dokumenty są wymagane w kraju, do którego jedziesz. W państwach Unii Europejskiej wystarczy posiadać dowód osobisty lub paszport.

Wyjazd w góry prawdopodobnie zapewni Ci możliwość podziwiania pięknych widoków. Możesz rozważyć zapakowanie aparatu fotograficznego do podręcznego plecaka, żeby uwiecznić Twoje ulubione krajobrazy. I najważniejsze – baw się dobrze!

Autor

  • Pasjonuje ją las i dzikie zwierzęta. Często wybiera się na piesze wycieczki. Jej praca to ekonomia i zarządzanie zespołem pracowników. Jako hobby wymienia gotowanie potraw kuchni azjatyckiej, podróże i malowanie obrazów.

3 Komentarze

  • Kupiłam sobie właśnie profesjonalną kurtkę na narty, wcześniej miałam z marketu ale nie dość, że była ciężka to nie odprowadzała potu i po paru godzinach byłam cała mokra i zmarźnięta…

  • Podstawą na nartach są dobre okulary, słońce odbijające się od śniegu potrafi być bardzo ostre.. Mam też zawsze na stoku ze sobą czekoladę lub jakieś batoniki aby doładować się energią.

  • Zawsze jadąc w góry an narty zabieram apteczkę, a w niej maści na stłuczenia i siniaki. Mimo, że dobrze jeżdżę ostatnio wjechał we mnie pan i nabiłam sobie olbrzymiego siniaka na nodze..

Możliwość komentowania jest wyłączona.