Kupno mieszkania w nowym budownictwie.

Kupno własnego lokum to marzenie większości młodych ludzi. Każdy chciałby mieszkać w pięknym, nowym bloku lub zgrabnej szeregówce z małym ogródkiem, niestety nabywanie tego typu nieruchomości często wiąże się z podpisywaniem umowy w momencie, w którym ledwo wiać fundamenty, a co za tym idzie, taka inwestycja jest obarczona pewnym ryzykiem.

Kupowanie kota w worku. Chcąc kupić mieszkanie od dewelopera najlepiej postawić na renomowane firmy, które od lat cieszą się dobrą opinią. Niestety niezależnie od tego, na jaką firmę się zdecydujemy, inwestycja taka jest obarczona ryzykiem upadku dewelopera. Możemy się także spotkać z przypadkiem, w którym dostaniemy mieszkanie niezgodne z projektem. Aby uchronić się przed przykrymi konsekwencjami czynników niezależnych od nas, poprośmy o wsparcie prawnika. Deweloper, który nie ma nic do ukrycia, powinien bez problemu przesłać nam wcześniej treść umowy, byśmy mogli się z nią spokojnie zapoznać. Jeśli zdecydujemy się podpisać stosowne dokumenty , odbiór mieszkania przeprowadźmy w towarzystwie osoby znającej się na temacie . W przypadku tak dużej inwestycji nie warto oszczędzać. Wielu kierowników budów, jak również fachowców z zakresu wykończeniówki dorabia, przeprowadzając profesjonalne odbiory mieszkań deweloperskich. Zwrócą oni uwagę na rzeczy, których przeciętny kupujący nie zauważy, a które poważnie mogą wpłynąć na prace remontowe i jakość naszego życia w tym miejscu.

Pamiętajmy, że nabywanie nieruchomości to piękny i jednocześnie trudny moment w życiu, dlatego wspomóżmy się pomocą profesjonalistów z zakresu prawa i budownictwa posiadających wiedzę pomocną w uniknięciu przykrych konsekwencji decyzji wynikających z braku kompetencji.

Autor

  • Pasjonuje ją las i dzikie zwierzęta. Często wybiera się na piesze wycieczki. Jej praca to ekonomia i zarządzanie zespołem pracowników. Jako hobby wymienia gotowanie potraw kuchni azjatyckiej, podróże i malowanie obrazów.

2 Komentarze

  • Wpłaciłem właśnie kolejną transze z kredytu i czekam na odbiór nowiutkiego mieszkania.

  • Kupiłem właśnie nowe mieszkanie pod wynajem w dobrej okolicy blisko uczelni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.